DROGI DO WOLNOŚCI - inauguracja obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie

19 stycznia 2018, Centrum Kongresowe ICE, godz. 18.00

Drogi do wolności – to właśnie ten spektakl w wykonaniu Baletu Cracovia Danza zainauguruje rok 2018 – jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie. Będzie można go zobaczyć 19 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Spektakl pokazuje w obrazach historię Polski od XVIII wieku po współczesność. Bohaterem jest polonez – polski taniec narodowy, który towarzyszy nam od setek lat. W przedstawieniu rozbrzmiewają takie utwory, jak Pożegnanie Ojczyzny Ogińskiego, polonezy Chopina czy słynny polonez Kilara z filmu Pan Tadeusz.

Tancerze poprowadzą widzów w korowodzie poprzez epoki, nawiązując do najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Przypomną świat pełen bohaterów, artystów, a także postaci literackich. W przedstawieniu będzie można zobaczyć  m.in. okres panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, czasy zaborów oraz sceny nawiązujące do Pana Tadeusza Mickiewicza czy Wesela Wyspiańskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków we współpracy z Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w punktach Informacji Miejskiej od 16 stycznia, po godz. 14.00.
inscenizacja: Romana Agnel

choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski, Dariusz Brojek

kostiumy: Monika Polak-Luścińska

projekcja multimedialna: Krzysztof Antkowiak