Kraków tańczy! RUSZYŁY ZAPISY NA WARSZTATY podczas 19. Festiwalu Tańców Dworskich

22-29 lipca 2018, Kraków

Wojna i pokój to tytuł tegorocznego, 19. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, który odbędzie się w dniach 22-29 lipca 2018 roku w Krakowie. Balet Cracovia Danza – organizator tego znanego w świecie festiwalu – w tym roku zapowiada wiele atrakcji, artystycznych i warsztatowych.

By być w zgodzie z tematem festiwalu w warsztatach tanecznych pojawi się wiele nowości, w tym tańce dotyczące zarówno wojny, jak i pokoju. Będą to przede wszystkim warsztaty z szermierki historycznej prowadzone przez Mateusza Jabczanika oraz indyjskiego tańca wojennego Chhau, które poprowadzi Rajesh Sai Babu, mistrz w dziedzinie tego gatunku z New Delhi. Nowością tegorocznego festiwalu stanie się także kurs kontredansów francuskich. W tajniki tych tańców, jak i w taniec barokowy, wprowadzi wszystkich zainteresowanych Pierre-Francois Dolle, tancerz, choreograf i założyciel zespołu Fantaisies Baroques.

Ponadto pojawi się wspaniałe grono pedagogów: Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski), Ana Yepes (taniec hiszpański), Gloria Giordano (taniec włoski), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak), Leszek Rembowski (taniec polski). Planowane są także zajęcia aktorskie: z pantomimy, które poprowadzi Krzysztof Antkowiak i komedii dell’Arte z udziałem Agnieszki Cianciary-Fröhlich.

Jak można zauważyć, do Krakowa zjadą sławy tańca z całego świata. Festiwal „Cracovia Danza” to wielka i jedyna okazja by w Polsce spotkać mistrzów w jednym miejscu i przez tydzień korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Zajęcia taneczne będą się odbywały w centrum Krakowa, w okolicach Plant, w XIX-wiecznym budynku Nowodworka.

Cracovia Danza czyli Kraków tańczy już w lipcu!

Zapraszamy! Rejestracja na warsztaty została już uruchomiona. Czekamy na zgłoszenia: ardentesole@ardentesole.art.pl.

więcej na stronie festiwalu

ZAPISY