CRACOVIA DANZA PO RAZ KOLEJNY W WIEDNIU

14 kwietnia 2018, Wiedeń, Palais Ferstel, POLSKI BAL WIOSNY

Tancerze Baletu Cracovia Danza są ostatnio częstymi gośćmi w stolicy Austrii. Po sukcesach programów koncertowych realizowanych wspólnie z wiedeńskim zespołem muzyki danej Pandolfis Consort w listopadzie i lutym krakowscy artyści zostali zaproszeni do udziału w Polskim Balu Wiosny, prestiżowym wydarzeniu organizowanym przez Polsko-Austriackie Stowarzyszenie Kultury TAKT.

Polski Bal Wiosny, odbywający się w pięknym Pałacu Ferstel, w sercu Wiednia, to impreza charytatywna z kilkunastoletnią tradycją. Dochód z tegorocznej 16. edycji balu będzie przekazany na fundację wspierającą dzieci chore na raka. Imprezę rokrocznie uświetniają swoją obecnością największe polskie gwiazdy kultury, filmu i muzyki, a gośćmi specjalnymi są przedstawiciele kultury i biznesu z całego świata.

Cracovia Danza zaprezentuje podczas balu tańce, które królowały na wielkich europejskich balach w różnych czasach. Będzie więc XIX-wieczny walc, międzywojenny charleston, ale też staropolski polonez. Tym samym udział w charytatywnym balu wpisuje się w prowadzoną przez Cracovia Danza akcję promocji poloneza jako najważniejszego i najbardziej charakterystycznego dla polskiej kultury tańca.