Aktualności

XVII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”- „Taniec dworski w Ameryce Południowej” rozpocznie się 4 sierpnia!

XVII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”- „Taniec dworski w Ameryce Południowej” rozpocznie się 4 sierpnia!21/06/2016

Przez sześć kolejnych festiwalowych dni zaplanowanych zostało wiele atrakcji: warsztatów, wykładów, spektakli a także wielki bal na Placu Szczepańskim w Krakowie. Festiwal od początku swojego istnienia związany jest z różnymi historycznymi miejscami Krakowa. Spektakle i pokazy taneczne można było już oglądać m.in. na Wawelu, w Rynku, na dziedzińcach pałacu Biskupa Erazma Ciołka czy barbakanu. W tym roku festiwal rozegra się w sercu starego Krakowa na pięknie odnowionym Placu Szczepańskim, pomiędzy Pałacem Sztuki a Muzeum Narodowym Kamienicą Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego. Przez dwa ostatnie dni festiwalu na wybudowanej specjalnie tam scenie królować będą tańce dworskie w międzynarodowym wykonaniu Więcej »

Ruszyły zapisy na warsztaty! Do końca kwietnia specjalne ceny!

Ruszyły zapisy na warsztaty! Do końca kwietnia specjalne ceny!31/03/2016

Uczestnicy, którzy prześlą swoje zgłoszenia do końca kwietnia otrzymają 10% zniżki. Więcej »

Znamy datę XVII Festiwalu Tańców Dworskich

Znamy datę XVII Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza"10/09/2015

W 2016 roku Festiwal odbędzie się w dniach 4 - 9 sierpnia.

Rynek jak sala balowa

Rynek jak sala balowa03/08/2015

Wielkim balem dla publiczności zakończył się wczoraj XVI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Płyta Rynku Głównego zamieniła się w parkiet Sali balowej rodem z XVI wieku. Więcej »

Dziennik Festiwalowy nr 5

Dziennik Festiwalowy nr 503/08/2015

Wczorajszy wieczorny spektakl, zwień-czający całodniowe warsztaty przeobraził się w Bal Historyczny Cracovia Danza. Uroczystość zainaugurował reprezentacyjny polski taniec narodowy, polonez prowadzony przez Romanę Agnel oraz Józefa Hojnę. Więcej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystywanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć zamieszczonych na stronie
www.cracoviadanza.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody redakcji portalu.