Aktualności

Warsztaty argentyńskiego tańca Chacarery prowadzone przez Facundo Peñalva!

Warsztaty argentyńskiego tańca Chacarery prowadzone przez Facundo Peñalva!21/07/2016

Argentyna to nie tylko tango, to także bogactwo tańców ludowych. Do najbardziej znanych należy chacarera tańczona coraz częściej jako przerywnik na milongach i festiwalach tanga! Więcej »

Warsztaty tańca renesansowego z Glorią Giordano!

Warsztaty tańca renesansowego z Glorią Giordano!18/07/2016

Niezapomniana okazja, warsztaty włoskiego tańca renesansowego z Glorią Giordano! Więcej »

Ostatnie zgłoszenia na Warsztaty w ramach XVII Festiwalu Tańców Dworskich

Ostatnie zgłoszenia na Warsztaty w ramach XVII Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza"!11/07/2016

Trwaja ostatnie zapisy na warsztaty! Na niektóre kursy są jeszcze wolne miejsca. Spóźnionych chętnych prosimy o kontakt pod adresem: ardentesole@ardentesole.art.pl. Więcej »

Warsztaty tańca renesansowego  z Marie Claire Bär Le Corre

Warsztaty tańca renesansowego z Marie Claire Bär Le Corre05/07/2016

Jak czytamy w Le ballet comique de la Royne Balthasara de Beaujoyeulx (1581) balet to “… geometryczny mieszanina ludzi tańczących razem do różnych harmonii kilku instrumentów”. Parę lat później w Orchesographie, Thoinot Arbeau pisze: “… kiedy tylko zostaje skomponowany nowy branl, nazwany baletem i przeznaczony do maskarady, młodzi ludzie natychmiast wprowadzają go na sale balową nadają mu nazwę jaka im się podoba.” Więcej »

XVII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”- „Taniec dworski w Ameryce Południowej” rozpocznie się 4 sierpnia!

XVII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”- „Taniec dworski w Ameryce Południowej” rozpocznie się 4 sierpnia!21/06/2016

Przez sześć kolejnych festiwalowych dni zaplanowanych zostało wiele atrakcji: warsztatów, wykładów, spektakli a także wielki bal na Placu Szczepańskim w Krakowie. Festiwal od początku swojego istnienia związany jest z różnymi historycznymi miejscami Krakowa. Spektakle i pokazy taneczne można było już oglądać m.in. na Wawelu, w Rynku, na dziedzińcach pałacu Biskupa Erazma Ciołka czy barbakanu. W tym roku festiwal rozegra się w sercu starego Krakowa na pięknie odnowionym Placu Szczepańskim, pomiędzy Pałacem Sztuki a Muzeum Narodowym Kamienicą Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego. Przez dwa ostatnie dni festiwalu na wybudowanej specjalnie tam scenie królować będą tańce dworskie w międzynarodowym wykonaniu Więcej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystywanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć zamieszczonych na stronie
www.cracoviadanza.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody redakcji portalu.