21. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH "CRACOVIA DANZA"

W oczekiwaniu na odsłonę telewizyjną

21. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH 21. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH "CRACOVIA DANZA"
Pierwsza część 21. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” już za nami. W drugiej połowie lipca Balet Cracovia Danza roztańczył cały Kraków.

W dniach 19-26 lipca, zgodnie z obietnicą, balet promował tańcem najcenniejsze i najpiękniejsze zabytki oraz przestrzenie historyczne Krakowa. Tancerze pojawili się w przestrzeniach miasta – na Rynku, w Barbakanie, na dziedzińcu Pałacu Erazma Ciołka, a nawet na Wawelu, prezentując różne programy taneczne. Tańcem opowiedzieli historie o miejscach i postaciach związanych z miastem. Zobaczyć można było historie przeniesione ze słynnego ołtarza autorstwa Wita Stwosza, legendę o Twardowskim i diable, czy też opowieść o młodym szlachcicu, wchodzącym w dorosłość. Przywołane zostały także tajemnicze kobiety wieków średnich,  renesansowe zabawy na Wawelu oraz maszkarony, które od wieków mieszkają na Sukiennicach, obserwując życie Krakowian .

Tańczyliśmy obok Was, a Wy byliście razem z nami i wspieraliście nas każdego dnia. Dziękujemy za to!

Drugi tydzień upłynął pod znakiem warsztatów KRAKÓW TAŃCZY! – tych „na żywo”, jak i tych online. Warsztaty online, które odbyły się w dniach 27-31 lipca,  poprowadziła dobrze znana grupa międzynarodowych pedagogów: Marie-Claire Bär Le Corre, Marta Baranowska, Ana Yepes, Alaknanda, Nikoleta Giankaki, Pierre-François Dollé i Leszek Rembowski. Przez pięć dni uczestnicy uczyli się kroków oraz choreografii tańców dawnych, korzystając z cennego kontaktu z mistrzami tańca. Choć forma warsztatów została całkowicie zmieniona, uczestnicy z entuzjazmem pojawiali się na codziennych wirtualnych zajęciach, aby móc szlifować swoje umiejętności. Niektórzy wzięli udział nawet w czterech kursach – gratulujemy!

W dniach 28-30 lipca w świecie realnym odbyły się warsztaty taneczne KRAKÓW TAŃCZY POD WAWELEM przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Przez trzy dni na stadionie, na Placu na Groblach, niezrażeni upałem najmłodsi Krakowianie uczyli się jak tańczyło się w dawnej Grecji, Francji i Hiszpanii. Warsztaty poprowadzili tancerze baletu Cracovia Danza: Marta Baranowska, Nikoleta Giankaki, Małgorzata Nabrzeska oraz Łukasz Szkiłądź.

We wrześniu, 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” będzie miał swoją odsłonę telewizyjną. Na antenie TVP3 Kraków wyemitowana zostanie seria odcinków edycji „Kraków tańcem malowany. Opatrzone komentarzem lipcowe pokazy, zostaną poprzedzone spektaklem Szachy, streamingowanym 5 września prosto z Wawelu. Stream będzie można zobaczyć na stronie internetowej TVP3 Kraków oraz na stronie Radia Kraków. Szczegóły niebawem!

Relację z pokazów wraz ze zdjęciami można obejrzeć TUTAJ, w zakładce "RELACJA"

 
0
Pasek dostępności