W PAŁACU I OGRODZIE

31 lipca 2021, godz. 18.00, Pałac w Igołomi ǀ Wydarzenie towarzyszące - Koncert inauguracyjny Morsztyn Barok Festiwal

W PAŁACU I OGRODZIEW PAŁACU I OGRODZIE
Program taneczny W pałacu i ogrodzie w wykonaniu tancerzy baletu Cracovia Danza zainauguruje Morsztyn Barok Festiwal, ukazujący synkretyzm sztuk w czasach słynnego poety. Artyści przedstawią tańce i choreografie z repertuaru barokowego oraz nawiązuje do epoki Morsztyna, wprowadzając widzów w świat pałaców i ogrodów w XVII i XVIII wieku.

W I części tancerze przedstawią repertuar tańców i baletów prezentowanych na balach i scenach teatralnych II poł. XVII wieku. Wśród najbardziej znanych choreografii znajdzie się Air Apollon ułożone dla króla Ludwika XIV, Passacaille d’Armide, Chaconne de Phaeton czy wariacje z Folies d’Espagne, zrekonstruowane na podstawie oryginalnych zapisów z epoki. W II części artyści zaproszą widzów do barokowych ogrodów. W repertuarze francuskiego rokoka nie zabraknie typowych dla tego okresu form tanecznych, takich jak tambourin, rigaudon, loure czy kontredans.

 

Choreografia: Romana Agnel, oryginalne choreografie z epoki (Louis Pécour)

Występują:

Katarzyna Czubek - flet

Adam Jastrzębski - klawesyn

tancerze Baletu Cracovia Danza: Marta Baranowska, Małgorzata Nabrzeska, Michał Kępka, Łukasz Szkiłądź

Kostiumy: Monika Polak-Luścińska

---

Od 31 lipca do 25 września 2021 roku na odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal

Morsztyn Barok Festiwal obejmie 5 wydarzeń poświęconych Janowi Andrzejowi Morsztynowi i jego czasach. W ramach festiwalu będą miały miejsce: koncerty muzyki barokowej, czytanie performatywne utworów Jana Andrzeja Morsztyna, prelekcja na temat jego życia i twórczości, recytacje jego poezji, pokaz tańców dworskich z XVII wieku i inne wydarzenia towarzyszące.

W festiwalu udział wezmą polscy i zagraniczni muzycy,  aktorzy oraz Balet Cracovia Danza.  Projekt odbywa się z okazji 400-lecia urodzin Jana Andrzeja Morsztyna i  jest skierowany do społeczności lokalnych, które z racji oddalenia od dużych ośrodków kulturalnych są pozbawieni stałej oferty kulturalnej i ma na celu odkrywanie polskiego dziedzictwa w kontekście regionalnym.
Pasek dostępności