Zakup wyposażenia do nowo-powstałego „Studia Filmowego

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Zakup wyposażenia do nowo-powstałego „Studia FilmowegoZakup wyposażenia do nowo-powstałego „Studia Filmowego
Czas pandemii covid-19 trwający uświadomił twórcom i artystom działającym w ramach instytucji, jak wielką siłę mają materiały audiowizualne, które można prezentować w Internecie czy mediach, zapewniając ciągłą obecność w wirtualnym świecie kultury. Dzięki tej refleksji, wiosną zeszłego roku przy Balecie Cracovia Danza powstało Cracovia Danza Film Studio, tym samym poszerzając ofertę instytucji. Prężnie rozwijające się od ponad roku Studio ma na koncie już kilka produkcji, takich jak Kraków tańcem malowany czy Słownik tańca dawnego. Praca Studia otworzyła drzwi do szerszego grona odbiorców, zarówno krajowych jak i zagranicznych, uczestniczących w życiu kulturalnym w Internecie. Realizacje Studia można oglądać na kanale Baletu Cracovia Danza w serwisie YouTube, platformie VOD miasta Krakowa PLAY Kraków, czy w TVP3 Kraków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i chcąc realizować materiały najlepszej jakości, Balet postanowił wyposażyć Studio w sprzęt filmowy odpowiadający teraźniejszym standardom. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu “Infrastruktura kultury” na zakup środków trwałych.

„Infrastruktura kultury” to dotacyjny program Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, mający na celu poprawienie i stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury kulturalnej, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.

 

Całkowita kwota projektu: 66 686,23 złotych

Kwota dotacji: 50 000,00 złotych. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z budżetu państwa.

Kwota dotacji: 13 000 złotych. Dofinansowano ze środków finansowych Gminy Miejskiej Kraków. 

 

 

  

 
0
Pasek dostępności