KRAKOWSKIE NOCE | Pan Molier prosi do tańca

11.06.2022. godz. 19.00 | Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

KRAKOWSKIE NOCE | Pan Molier prosi do tańcaKRAKOWSKIE NOCE | Pan Molier prosi do tańca

Już stało się tradycją, że Balet Cracovia Danza uczestniczy w wielkim święcie sceny jakim jest krakowska Noc Teatrów. Warto przypomnieć, że to niezwykłe  wydarzenie organizowane od 2007 roku, podczas którego prezentowane są najciekawsze spektakle teatralne sezonu, jest przeglądem działalności teatrów krakowskich zarówno instytucjonalnych, jak i nieinstytucjonalnych.


W tym roku Noc Teatrów odbywa się 11 czerwca. Tego dnia, o godz. 17, Balet Cracovia Danza wystąpi w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (ul. Zakopiańska 62) prezentując swoje najnowsze przedstawienie Pan Molier prosi do tańca, w reżyserii Romany Agnel i choreografii Dariusza Brojka. Obok tancerzy Baletu Cracovia Danza wystąpią aktorzy z Trupy Komedianty, którzy współtworzą ten spektakl.


Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 8 czerwca, w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.


***


Założeniem spektaklu Pan Molier prosi do tańca według scenariusza Romany Agnel jest przedstawienie różnych kompozycji tanecznych stworzonych do trzech realizacji Molierowskich komedio-baletów. Na spektakl składają się m.in. najbardziej znane utwory taneczne, takie jak m.in. menuet i marsz turecki Lully’ego z Mieszczanina szlachcicem, Ballet Air des satyres Charpentiera z Chorego z urojenia czy bourree i rondeau z Małżeństwa z musu Lully’ego, stanowiąc niespotykaną propozycją prezentacji sztuki tańca i baletu w formule połączonej z teatrem, z komedią.


Więcej o spektaklu Pan Molier prosi do tańca . . .

0
Pasek dostępności