PAN MOLIER PROSI DO TAŃCA | Spektakl w Teatrze Variété

15 listopada 2022 godz. 19.00

PAN MOLIER PROSI DO TAŃCA | Spektakl w Teatrze VariétéPAN MOLIER PROSI DO TAŃCA | Spektakl w Teatrze Variété
Balet Cracovia Danza zaprasza na spektakl Pan Molier prosi do tańca, który odbędzie się na scenie Krakowskiego Teatru VARIETE w dniu 15 listopada, o godz. 19:00.

Spektakl ukazuje mało znane oblicze geniusza komedii, pełne tańców, baletów i muzyki oraz zabawnych scen; pokazuje Molierowski świat komedii, od zaskakującej strony dla miłośników teatru – strony tańca.


 Molier – prawnik z wykształcenia a komediopisarz z powołania – w tym roku świętuje 400. urodziny. W powszechnej świadomości przetrwał jako doskonały obserwator życia, który dzięki temu talentowi sprawił, że jego sztuki pozostają do dziś aktualne. Założeniem spektaklu Pan Molier prosi do tańca według scenariusza Romany Agnel jest zaprezentowanie różnych kompozycji tanecznych stworzonych do trzech realizacji Molierowskich komedio-baletów. Przedstawienie wypełniają najbardziej znane utwory taneczne, takie jak m.in. menuet i marsz turecki Lully’ego z Mieszczanina szlachcicem, Ballet Air des satyres Charpentiera z Chorego z urojenia czy bourree i rondeau z Małżeństwa z musu Lully’ego.


Spektakl jest okazją do przeglądu tanecznych form Baroku, tych z repertuaru balowego, oraz z repertuaru scenicznego. Towarzyszące obrazom teatralnym balety i tańce zostają w części odtworzone na podstawie zachowanych choreografii z epoki. Całość wydarzenia dopełniają fantazyjne kostiumy z czasów Moliera oraz w stylu komedii dell’Arte, do której nawiązywał francuski komediopisarz. Wzorem komedio-baletów Moliera, Balet Cracovia Danza sięga w tym przedstawieniu po współpracę z aktorami zrzeszonymi w zespole Trupa Komedianty, pracującym pod kierownictwem Agnieszki Cianciary-Fröhlich.


Występują: tancerze Baletu Cracovia Danza oraz aktorzy Trupy Komedianty.


Bilety – w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) – do nabycia w kasie Teatru VARIETE oraz na stronie www.teatrvariete.pl. Bilety grupowe w cenie 35 zł od osoby, dla grupy powyżej 10 osób, dostępne wyłącznie w kasie Teatru. 


 Serdecznie zapraszamy!

0
Pasek dostępności