Warsztaty w Berlinie | Współpraca z Capellą dela Torre

13-14 stycznia 2023

Warsztaty w Berlinie | Współpraca z Capellą dela TorreWarsztaty w Berlinie | Współpraca z Capellą dela Torre
Po dwóch latach od naszej pierwszej współpracy z niemieckim zespołem Capella dela Torre powracamy do wspólnych działań. Poprzednim razem pandemia pokrzyżowała nam plany i projekt CapellaCALLS_Poland: Praetorius 400 związany z muzyką renesansową, zrealizowaliśmy wspólnie z niemieckimi artystami jedynie w Internecie. Teraz nasze wspólne działania odbędą się już „na żywo” w kilku odsłonach. Pierwsza z nich już 13 i 14 stycznia, w Berlinie.

Capella dela Torre zaprosiła Balet Cracovia Danca do wspólnych warsztatów w Berlinie, które przeznaczone są dla nauczycieli, by zainteresować ich różnymi sposobami prowadzenia edukacji muzycznej. Muzycy zrzeszeni w słynnym niemieckim zespole pragną pokazać w jaki sposób można wykorzystać renesansową muzykę i taniec aby mogła wzbogacić i wesprzeć edukację muzyczną w szkołach ogólnokształcących, zarówno podstawowych, jak i średnich. Projekt MusiClon realizowany w ramach programu Erasmus+ stawia także na renesansowy taniec, który jest niezwykle widowiskowy i daje duże możliwości dla uczniów, stąd zaproszenie dla Baletu Cracovia Danza.

Przez dwa dni w Berlinie, odbędą się przede wszystkim warsztaty a także spotkania i wykłady. Balet Cracovia Danza będą reprezentowali: Romana Agnel (wykład i prowadzenie warsztatów) oraz tancerze: Marta Yidiz i Filip Świeczkowski.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

 
0
Pasek dostępności