MIĘDZY MUZYKĄ A TAŃCEM - spotkanie CZAS NA TANIEC! z Maxymilianem Bylickim, dyrektorem IMITu

19 marca 2018, godz. 19.00, Klub Aktora SPATiF, wstęp wolny

Kolejne spotkanie cyklu CZAS NA TANIEC!, które odbędzie się w poniedziałek 19 marca 2018, o godz. 19 w Krakowie, w Klubie Aktora SPATiF (Rynek Główny 41) otrzymało tytuł Między muzyką a tańcem. Gościem wieczoru będzie Maxymilian Bylicki, od paru miesięcy dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, pianista, menadżer, działacz społeczny, organizator życia artystycznego. Temat spotkania prowokuje do rozważań nie tylko na temat mariażu muzyki i tańca, ale przede wszystkim na temat roli IMIT-u, jaką powinien pełnić dla środowiska tanecznego i muzycznego. Padnie zapewne prośba o podsumowanie działalności Instytutu, ale przede wszystkim pojawią się pytania dotyczące planów, nowych programów, zmian w działalności itd.

Spotkanie, które jest organizowane przez Balet Cracovia Danza we współpracy z krakowskim Odziałem ZASP poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Maxymilian Bylicki ukończył w 1982 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Od wielu lat prowadzi czynną działalność koncertową jako solista i kameralista, a także działalność dydaktyczną. Koncertował w kraju i za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie). Wykładał w PSM II st. im F. Chopina latach oraz w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był dyrektorem Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1997 uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie w Calgary (Kanada) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2000-2001 był doradcą Ministra Kultury i Sztuki ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Od 2015 roku był doradcą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY!