Cracovia Danza: Balet w mieście

Już od kilku lat Balet Cracovia Danza w ramach cyklu Cracovia Danza: balet w mieście występuje w przestrzeni miejskiej. Tancerze zawsze pojawiają się w różnych miejscach, nieprzeznaczonych do tańca, czym zaskakują przechodniów. Happeningi to niekonwencjonalna forma promowania sztuki wysokiej w codziennym życiu. W tym roku happeningi wpisują się w Krakowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i będą pokazywały związki Ignacego Jana Paderewskiego z Krakowem. Zwłaszcza, że temu kompozytorowi i pianiście, a jednocześnie politykowi i premierowi, także Kraków sporo zawdzięcza.

Do tej pory miejsca happeningów nie były nagłaśniane, a Balet Cracovia Danza toczył grę w zgadywanie ze swoimi fanami poprzez portal Facebook. W tym roku zasada będzie inna i adresy happeningów będą wcześniej podawane do wiadomości. Balet będzie bowiem występował w miejscach, które związane są z Ignacym Janem Paderewskim i zespołowi zależy przede wszystkim by wypromować te miejsca i zwrócić na nie uwagę mieszkańców Krakowa. Happeningi rozpoczynać się będą w okolicach południa, a każdy z nich przypomni inną twarz tego wybitnego artysty i męża stanu.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Lista miejsc i dat:

26.03.2018, Paderewski – muzyk. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie, ul. Basztowa 8.

18.04.2018, Paderewski – darczyńca. Collegium Paderevianum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aleja Mickiewicza 9.

29.05.2018, Paderewski – kompozytor. Teatr im. Juliusza Słowackiego, Plac św. Ducha.

20.06.2018, Paderewski – pianista. Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, ul. Jagiellońska 1.

26.09.2018, Paderewski – polityk. Restauracja „Hawełka”, Rynek Główny 34.

18.10.2018, Paderewski – pedagog. Instytut Muzykologii UJ, ul. Westerplatte 10.

6.11.2018, Paderewski – mąż stanu. Pomnik Grunwaldzki, Plac Matejki.