Aktualności

X Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej

X Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej21/06/2016

Już po raz dziesiąty wykładowcy Baletu Dworskiego Cracovia Danza - Romana Agnel i Dariusz Brojek -będą prowadzili zajęcia w ramach X edycji Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej. Więcej »

XVII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”-  „Taniec dworski w Ameryce Południowej” rozpocznie się 4 sierpnia!

XVII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”- „Taniec dworski w Ameryce Południowej” rozpocznie się 4 sierpnia!17/06/2016

Przez sześć kolejnych festiwalowych dni zaplanowanych zostało wiele atrakcji: warsztatów, wykładów, spektakli a także wielki bal na Placu Szczepańskim w Krakowie. Festiwal od początku swojego istnienia związany jest z różnymi historycznymi miejscami Krakowa. Spektakle i pokazy taneczne można było już oglądać m.in. na Wawelu, w Rynku, na dziedzińcach pałacu Biskupa Erazma Ciołka czy barbakanu. W tym roku festiwal rozegra się w sercu starego Krakowa na pięknie odnowionym Placu Szczepańskim, pomiędzy Pałacem Sztuki a Muzeum Narodowym Kamienicą Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego. Przez dwa ostatnie dni festiwalu na wybudowanej specjalnie tam scenie królować będą tańce dworskie w międzynarodowym wykonaniu. Więcej »

Od słowa do tańca, Noc Poezji we Filharmonii Krakowskiej

Od słowa do tańca, Noc Poezji we Filharmonii Krakowskiej13/06/2016

Jak daleko jest od słowa do tańca? Okazuje się, że niedaleko. Taniec przecież istnieje w wielu opisach, nie tylko w powieściach, ale i w wierszach. Więcej »

Kalendarium wydarzeń - czerwiec 2016

Kalendarium wydarzeń - czerwiec 201602/06/2016

Od słowa do tańca, widowisko dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Cracovia Danza, odbywające się jako impreza towarzysząca Nocy Poezji,Taneczny świat Chopina we Filharmonii Krakowskiej, oraz Maskarada Królowej Bony w ramach Święta Miasta Krakowa, to tylko niektóre z wiodących wydarzeń Cracovia Danza w czerwcu Więcej »

Cracovia Danza na Pochodzie Lajkonika!

Cracovia Danza na Pochodzie Lajkonika!01/06/2016

2 czerwca Cracovia Danza wystąpi w ramach tradycyjnego krakowskiego Pochodu Lajkonika. Między innymi przygotowując z orszakiem Włóczków Bitwy, a także wystawiając spektakl Od Acana do Waćpana – w szlacheckim stylu, który zostanie pokazany w oczekiwaniu na przybycie Lajkonika na Rynek Główny. Więcej »

All rights reserved. Reprinting, copying, shortening, publishing the texts (or their fragments) and/or photographs published on this website in other
media or Internet services requires the permission of the portal's editorial office.