BALET O KAWIE - Cracovia Danza dzieciom

10, 11 grudnia 2018, Kraków, Krakowski Teatr Variete

BALET O KAWIE - Cracovia Danza dzieciomBALET O KAWIE - Cracovia Danza dzieciom
Balet o kawie do muzyki Jana Sebastiana Bacha to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także za granicą. W roku 2014 został uhonorowany przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka.

Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską.
Inscenizacja: Romana Agnel • Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek • Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska • Muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór z Suit Orkiestrowych, fragmenty Kantaty o kawie)

Występują: Balet Cracovia Danza, uczennice Konserwatorium Tańca im. Anny Hełbickiej w Krakowie

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: ok. 50 min.

---

BILETY GRUPOWE

20 zł /os (opiekun gratis)

REZERWACJE: pr@cracoviadanza.pl, 124210836

---

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 
Pasek dostępności