CRACOVIA DANZA FILM STUDIO

Studio Filmowe Baletu Cracovia Danza

CRACOVIA DANZA FILM STUDIOCRACOVIA DANZA FILM STUDIO
Czas pandemii zaowocował w niezwykły sposób. Wiedząc, że aktywność na scenie jest w obecnych czasach niewystarczająca, Balet Cracovia Danza postawił na działalność filmową, inwestując w małe, lecz profesjonalne studio filmowe. Tak powstało Cracovia Danza Film Studio.

Studio realizuje autorskie produkcje filmowe Baletu Cracovia Danza, pozwala też na profesjonalne realizowanie streamingów. Owoce tej pracy można oglądać na kanale YouTube Baletu Cracovia Danza (tutaj). Wysoki poziom produkowanych materiałów owocuje też zleceniami zewnętrznymi. Do tej pory studio zrealizowało filmy m.in. dla Filharmonii Krakowskiej, Instytutu Kultury Willa Decjusza czy Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

fot. Łukasz Gągulski

Realizację projektu umożliwiło m.in. dofinansowanie na zakup sprzętu przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Reflektory zakupione z dotacji przysłużą się nie tylko podczas nagrywania dobrej jakości filmów, ale także wszystkim do oświetlenia sceny podczas występów na scenach plenerowych lub takich, gdzie sprzęt oferowany przez organizatora jest niewystarczający. Aby balet mógł podróżować z reflektorami dofinansowany został również zakup skrzyni transportowych. Cały zestaw: oświetlenie i skrzynie, w wielkim stopniu podnosi atrakcyjność prezentowanych spektakli, głównie w małych ośrodkach. A więc wszędzie tam, gdzie nie ma profesjonalnych scen teatralnych, widzowie będą mogli uczestniczyć w spektaklu równie efektownym jak ten sam wystawiany w dużym ośrodku teatralnym.


Zakup mobilnego zestawu doposażenia sceny (oświetlenia) dla Baletu Cracovia Danza dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 o grach hazardowych.

 

 
0
Pasek dostępności