"Po polsku i po kozacku" | plenerowy pokaz taneczny z serii "Balet w mieście"

29.04.22, godz. 15, Rynek Główny w Krakowie

"Po polsku i po kozacku" | plenerowy pokaz taneczny z serii "Balet w mieście"
Balet Cracovia Danza powraca z cyklem Balet w mieście – tanecznymi wydarzeniami plenerowymi w przestrzeni miejskiej. W piątek 29 kwietnia na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się pokaz programu Po polsku i po kozacku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji TańczMY organizowanej od 2019 roku przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Tegoroczny repertuar akcji zrzeszającej środowisko taneczne skupiony jest na temacie wojny na Ukrainie. Akcje organizowane w ramach TańczMY mają pokazać solidarność z narodem ukraińskim.

Miłość do tańca jest tym, co nas łączy, a kiedy tańczymy, otwieramy się na innych i na świat. Pasja pomaga bardzo często przetrwać trudne chwile. Wierzymy, że jednocząc się w ramach tańczMY staniemy się silniejsi i jeszcze bardziej zdeterminowani do niesienia pomocy. – mówi Karol Urbański, Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ds. tanecznych.

Program Baletu Cracovia Danza to obraz pięknego pogranicza tanecznego, gdzie przenikają się dwie kultury tworząc spójną, ponadnarodową całość; galop, polka, kontredans, kozak salonowy i baletowy znajdą się w repertuarze. Wystąpią tancerze Baletu Cracovia Danza pod czujnym okiem choreografów: Romany Agnel i Leszka Rembowskiego.
Pasek dostępności