KRAKOWSKIE NOCE | 2 wydarzenia

18.06.2022 godz. 16 | Rynek Podgórski -- godz. 19 |Dworek Białoprądnicki

KRAKOWSKIE NOCE | 2 wydarzeniaKRAKOWSKIE NOCE | 2 wydarzenia
▶️ 16.00 - 16.20
„Suita tańców Europy centralnej” - scena plenerowa Rynek Podgórski - godz. 16

Tancerze Baletu Cracovia Danza zaprezentują tańce charakterystyczne z obszaru Europy centralnej, nawiązując do repertuaru baletowego z XVIII i XIX wieku. Będzie można zobaczyć tańce hanackie, węgierskie, cygańskie i ukraińskie występujące na terenie dzisiejszych Węgier, Słowacji, Czech, Ukrainy i Polski. Ilustrują one bogactwo dziedzictwa kulturowego różnych narodów i regionów. Tancerze prezentując poszczególne style tańca ubrani są w charakterystyczne dla nich kostiumy. Pokaz zakończy widowiskowy Kozak z polskiego Baletu „Kozaki”, stworzonego w Warszawie pod koniec XVIII wieku.


Choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski
Kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Występują tancerze Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Zuzanna Ruta, Anna Szczotka, Anna Szklener, Marta Yildiz, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Michał Kępka, Sebastian Kubacki, Filip Świeczkowski

 
▶️ 19.00 – 19.30
„Balet o kawie” - Dworek Białoprądnicki, godz. 19
Spektakl, którego inspiracją stała się turecką tradycję parzenia kawy, wpisuje się w historię wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. „Balet o kawie” stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej i muzycznej nawiązuje do słynnej „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Dzieci, występujące w spektaklu jako ziarenka kawy, nadają mu niepowtarzalnego uroku.


 Za ten spektakl Balet Dworski Cracovia Danza został uhonorowany przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem 2014 w kategorii muzyka.

Inscenizacja i scenariusz: Romana Agnel
Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Występują tancerze Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Małgorzata Nabrzeska, Marta Yildiz, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Michał Kępka, Filip Świeczkowski

oraz

uczniowie Konserwatorium Tańca im. Anny Hełbickiej w Krakowie

0
Pasek dostępności