Salonowy karnawał | Poranek muzyczny dla seniorów w Bydgoszczy

13 lutego 2023 Filharmonia Pomorska

Salonowy karnawał | Poranek muzyczny dla seniorów w BydgoszczySalonowy karnawał | Poranek muzyczny dla seniorów w Bydgoszczy

Aż cztery razy Balet Cracovia Danza zaprezentował  w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy program zatytułowany Salonowy karnawał. Pokaz przypomina taneczne zabawy karnawałowe, które odbywały się na salonach zarówno czasów Mickiewicza czy Moniuszki jak i Fin de Siecle’u.


Jak karnawał to karnawał! Doskonała muzyka, taniec, piękne kostiumy i wiele dobrego humoru - tak wygląda program Salonowy karnawał przygotowany przez Balet Cracovia Danza dla Filharmonii Pomorskiej  w Bydgoszczy. W pierwszej części zatytułowanej Empirowe pas de Quatre do muzyki Marii Szymanowskiej i Fryderyka Chopina tancerze – Anna Szczotka, Anna Szklener, Georgij Andrejczenko, Filip Świeczkowski – wykonali takie tańce jak m.in.: anglaise, contredanse, bourree, ecossoises, walc czy mazurka. W drugiej części Karnawałowy Fin de Siecle,  nie zabrakło Poloneza Es-dur Wacława Raszka, Kontredansa - Cracovienne - Józefa Stefaniego, polki Johanna Straussa, czy Kotylionu Stanisława Moniuszki. Całość programu zakończył niezwykle wyczerpujący galop. Aż trudno uwierzyć, że tak właśnie bawiono się w XIX wieku. A jednak!


Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Pasek dostępności