Kopciuszek | Heraklion | Grecja

21 i 22 października 2023, godz. 18.00

Kopciuszek | Heraklion | GrecjaKopciuszek | Heraklion | Grecja
Po raz kolejny przedstawienie Kopciuszek rusza do Grecji. Tym razem Heraklion będzie mógł podziwiać nietuzinkową produkcję Baletu Cracovia Danza.

Kopciuszek albo jak się inaczej mówi „triumf dobroci”, to ponad czasowa historia o zwycięstwie dobra nad złem. Słynna opera komiczna Rossiniego z początku XIX wieku oraz późniejszy balet do muzyki Prokofiewa rozsławiły ten tytuł na całym świecie. Każde dziecko i każdy dorosły przynajmniej raz w życiu widział tę historie, a słynny pantofelek stał się dla wszystkich synonimem dobrego losu i szczęścia. Balet Cracovia Danza przybliża młodym widzom tę historię powracając do jego pierwowzoru czyli bajki Charlesa Perrault. Tancerze posługując się stylem demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego przenoszą widza w świat XIX wiecznego baletu europejskiego i ówczesnej mody, a wyrazista gra aktorska maluje przed nami postaci zarówno komiczne jak i bohaterów w których chcielibyśmy się wcielić. Całość spektaklu jest zrealizowana do muzyki Gioacchino Rossiniego z wykorzystaniem oryginalnej uwertury z opery Kopciuszek, a także innych jego kompozycji. Przepiękne, pełne kolorów kostiumy autorstwa Elżbiety Wójtowicz- Gularowskiej oraz Bożeny Pędziwiatr sprawią, że świat teatru po raz kolejny ożywi znaną każdemu historię.

Spektakl przygotowany przez Balet Cracovia Danza jest skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży ale z pewnością i każdy dorosły sięgnie raz jeszcze do świata wyobraźni i powróci do historii pewnego pantofelka, który odmienił los.

 
Kopciuszek

Premiera Kraków 6.06.2023

Scenariusz i choreografia - Dariusz Brojek
Muzyka - Gioachino Antonio Rossini, wybór z „La Cenerentola” Wilhelm Tell, kwartet na flet, skrzypce, sonaty skrzypcowe.
Kostiumy - Elżbieta Wójtowicz – Gularowska, Bożena Pędziwiatr
Projekcje - Anna Szklener / Krzysztof Antkowiak
Asystent choreografa - Nikoleta Giankaki

Wystepują tancerze Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Anna Szklener, Kristina Bakliak, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka, Sebastian Kubacki

 
Pasek dostępności