Kopciuszek | Spektakl | Teatr VARIETE

28 maja 2024, godz. 19.00

Kopciuszek | Spektakl | Teatr VARIETEKopciuszek | Spektakl | Teatr VARIETE
Kopciuszek, jedna z najsłynniejszych bajek baletowych, od czerwca tego roku znajduje się w repertuarze Baletu Cracovia Danza! Ta słynna bajka, której autorem jest barokowy pisarz Charles Perrault, stała się inspiracją dla wielu kompozytorów różnych epok. Inscenizacja Cracovia Danza w choreografii Dariusza Brojka rozgrywa się do muzyki Gioacchino Rossiniego. Spektakl przenosi widzów w świat XIX-wiecznego baletu europejskiego. To historia którą wszyscy dobrze znamy, ale opowiedziana przez tancerzy w stylu demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego. Nie brakuje tu też dużej dawki humoru, nieoczekiwanych zwrotów akcji i pięknych baśniowych kostiumów.

- „Kopciuszek” albo jak się inaczej mówi „triumf dobroci”, to ponadczasowa historia o zwycięstwie dobra nad złem. Słynna opera komiczna Rossiniego z początku XIX wieku oraz późniejszy balet do muzyki Prokofiewa rozsławiły ten tytuł na całym świecie. Każde dziecko i każdy dorosły przynajmniej raz w życiu widział tę historię, a słynny pantofelek stał się dla wszystkich synonimem dobrego losu i szczęścia. Balet Cracovia Danza przybliża młodym widzom tę historię powracając do jego pierwowzoru, czyli bajki Charlesa Perrault – mówi Dariusz Brojek, choreograf.

Po wielkim sukcesie Śpiącej królewny także w choreografii Dariusza Brojka, Kopciuszek Baletu Cracovia Danza, to kolejny spektakl z cyklu bajek Charlesa Perraulta.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz


 
Kopciuszek 

Premiera: 06.06.2023

Scenariusz i choreografia:  Dariusz Brojek
Muzyka: Gioachino Rossini
Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska, Bożena Pędziwiatr
Projekcje: Anna Szklener, Krzysztof Antkowiak
Asystent choreografa: Nikoleta Giankaki
Występują tancerze Baletu Cracovia Danza:
Kopciuszek: Nikoleta Giankaki
Książe: Georgij Andrejczenko
Macocha: Kristina Bakliak
Ojciec: Maxim Berko
Zła siostra Gryzelda: Ewelina Keller
Zła siostra Anastazja: Anna Szczotka
Dobra wróżka/mieszczka: Małgorzata Nabrzeska
Dwórka/mieszczka: Anna Szklener
Mieszczanin, kuchcik, herold, mysz, dworzanin: Michał Kępka
Mieszczanin, kuchcik, nauczyciel tańca, mysz, dworzanin: Filip Świeczkowski

BILETY
Pasek dostępności