Magiczne ogrody | Festiwal | Białystok

14 czerwca 2024, godz. 21.30

Magiczne ogrody | Festiwal | BiałystokMagiczne ogrody | Festiwal | Białystok
Gdzie bardziej pasują Magiczne ogrody niż w Białymstoku? Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki będzie gościł Balet Cracovia Danza 14 czerwca.

Spektakl Magiczne ogrody nawiązuje do tradycji z drugiej połowy XVIII wieku Fêtes galantes. Co można przetłumaczyć jako wytworne zabawy, które były w tamtej epoce modnym sposobem spędzania wolnego czasu w przyrodzie. I właśnie do takich zabaw w parkach i ogrodach będzie nawiązywało to przedstawienie. Tancerze w kostiumach z epoki przeniosą widzów w świat zabaw dworskich, dla których tłem staną się ogrodowe przestrzenie. Zaprezentowane zostaną różne zabawy i ogrodowe zwyczaje. Nie zabraknie też baletu w balecie, gdzie tancerze wcielą się w role pasterek i pasterzy, tańcząc w stylu francuskim i nawiązując tańcem do repertuaru oper i baletów z drugiej polowy XVIII wieku. W spektaklu będzie można podziwiać m.in.: menuety, gawoty, czy kontredanse, a także sarabandy czy marsze.  A wszystko to do muzyki Mozarta i  Boismortiera.
Magiczne ogrody

Premiera 21.05.2024,  Teatr Variete

Scenariusz: Romana Agnel
Choreografia: Romana Agnel, Pierre-François Dollé
Muzyka: Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Bodin de Boismortier
Kostiumy: Monika Polak-Luścińska, Elżbieta Wójtowicz- Gularowska.

Występują  tancerze Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Zuzanna Frank, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka, Sebastian Kubacki, Filip Świeczkowski
Pasek dostępności