Rada Honorowa

Rada HonorowaRada Honorowa
Honorowa Rada Artystyczno-Programowa Baletu Cracovia Danza

LIDIA JAZGAR, artystka i dziennikarka
Bez niej nasza rada nie byłaby pełna! Cieszymy się, że możemy czerpać z jej estradowych i radiowych doświadczeń. Jej wrażliwość na otaczający nas świat oraz umiłowanie nie tylko śpiewu i muzyki, ale i tańca jest nam niezwykle pomocne w programowaniu działalności artystycznej naszego zespołu.

BEATA MALCZEWSKA, aktorka
Jej wrażliwość na sztukę oraz niezwykłe wyczucie piękna stanowi dla nas ważną podporę. Jej talent, wiedza i obycie sceniczne są dla nas nieocenione.

ALEKSANDRA PATALAS, muzykolog, dyrektor Instytutu Muzykologii UJ
Nikt tak jak ona nie zna się na muzyce minionych epok, muzyce, która stanowi podstawę naszej działalności artystycznej. Dzięki Jej autorytetowi, możemy podejmować lepsze decyzje artystyczne. Czerpiemy z Jej wiedzy i doświadczenia. Jednocześnie wierzymy, że kontakty z nami, zawodowym zespołem baletowym, staje się i dla niej nowym doznaniem, być może nawet inspirującym.

ADAM BUJAK, fotograf
Pamiętamy wspaniałą współpracę z nim przy powstawaniu albumu, w którym nasze występy znalazły artystyczną dokumentację. Jesteśmy pod wrażeniem jego wyczucia piękna i myślenia obrazem, kadrem, który przyciąga i fascynuje. W naszej działalności staramy się przede wszystkim pielęgnować tradycję tańca, zwracać uwagę, że bez tradycji nie byłoby współczesności. Chcemy też akcentować wszystko, co polskie. Wiemy, że takie myślenie nie jest mu obce. Jego doświadczenie i artystyczne wyczucie staje się dla nas drogowskazem w programowaniu naszej działalności.

ZYGMUNT KONIECZNY, kompozytor
I choć podkreśla że „na tańcu się niewiele zna”, to i tak do końca w to nie wierzymy. Bo taniec to rytm, a rytm jak wiadomo w jego utworach ma niebagatelne znaczenie. Łączy nas muzyka, która jest przecież częścią tańca. Wręcz można powiedzieć, że taniec i muzyka to małżeństwo i to małżeństwo nie z rozsądku, ale z wielkiej miłości. Zatem oprócz chemii, jaka panuje między nami, jego doświadczenie, mistrza od budowania muzycznych napięć, jest dla nas bezcenne.

JAN POLEWKA, artysta malarz, scenograf, reżyser, tłumacz
Jego wiedza związana z kulturą, literaturą i teatrem, a także doświadczenie oraz niezwykła wrażliwość na piękno, pozwalają nam dokonywać dobrych wyborów artystycznych. Z przyjemnością słuchamy Jego podpowiedzi i podszeptów, wiedząc, że kierujemy się tymi samymi wartościami w sztuce.

JAN POPRAWA, historyk, publicysta i krytyk muzyczny
Czujemy się niezmiernie szczęśliwi, bo już po pierwszych naszych rozmowach byliśmy pewni, że jego wrażliwość na sztukę oraz niezwykłe wyczucie piękna będzie stanowiło dla nas ważną podporę w programowaniu działalności artystycznej baletu. Słowem tańczymy dzięki niemu śpiewająco.
Pasek dostępności